Loreal Elseve-Mucizevi Yağ

Upuzun bir aradan sonra merhaba,
Sürekli blogum aklımda da olsa bir ara bana çok iyi geldi, özellikle bu ara aşırı yoğunken. Çok özledim ama elim bir türlü gitmedi klavyeye. Özleyen oldu mu beni bakayım 🙂 Ama döndüm işte çok sık olmasa da ara ara yazacağım bloga. O benim kıymetlim.
Arayı yeteri kadar açtım zaten o yüzden hemen girelim konuya. Uzun zamandır kullanıyorum, yarısına geldim ürünün. Memnun muyum? Evet! Çok beklenti oluşturmalı mı? Hayır!

Bitenler ve Çöpe Gidenler #6

Merhabalar,
O kadar uzun süredir bitenler yazısı yazmıyorum ki bitenler evde çöp oldu taştı, bu seri dışında bir bu kadar daha var. O zaman hiç bekletmeden sizi başlayalım.
İlk fotoğraf biten saç ürünlerimden oluşuyor.
Konazol Şampuan: Doktor Seboreik Dermatit için tedavi amaçlı vermişti ama işe yaramıyor artık. Başka bir türünü daha kullanıyorum Ketoral ama o da işe yaramadı 🙁
GK Hair Saç Serumu: Vanilya Club’dan almıştım ve gerçekten severek kullandım. Tek eksi yanı fiyatı o küçücük ürün 30-40 TL arası bir fiyata sahip ve benim saçlarıma 7-8 kullanım kadar gidiyor 🙁 Bu sebepten tekrar almam sadece..
Batiste Kuru Şampuan: Severek kullandım, saçlarım kuru olduğu için yağlanma problemi yaşamıyorum pek evde 1-2 kuru şampuan var onlar bitsin Batiste’ten devam ederim. En iyi performansı ondan aldım çünkü… Yazısını da yazmıştım okumak isteyenler tık tık.
HC Hair Care OVEX Hızlı Saç Kurtarma ve Canlandırma Maskesi: Beklentilerimi yüksek tuttuğum için hayal kırıklığı yapan ama genel olarak güzel bir ürün. Detaylı yazısı için tık tık.
Toni&Guy Kuru Saçlar için Şampuan: Genel olarak çok sevdiğim saçıma çok iyi gelen bir şampuan oldu ama Seboreik Dermatit derdinden içime sine sine kullanamıyorum.
Vichy Dercos Kepek ve Hassas Saç Derisi için Şampuan: Bir Vichy şampuandan bahsetmiştim mucizevi diye bir de onun yerine yanlışlıkla aldığım iğrenç şampuandan… İşte iğrenç olanı, nefretlik 🙁 Detaylı yazısı için tık tık.

Vichy Dercos Kuru Saçlar için Kepek Karşıtı Şampuan (Seboreik Dermatit Tedavisi)

Günaydınlar,
Güzel bir cumadan herkese merhaba. Haftaya cumayı da arife sebebiyle tam gün tatil yaptılar. İçimde bir sevinç 🙂 Bu güzel güne başımın belası seboreik dermatite bulduğum devadan bahsederek başlamak istiyorum. Ürünle tanışmam ise çözüm arama amacıyla site site gezerken Kadınlar Kulübü’nde bir yorumu okumamla oldu, biri bu ürünü kullanmış tam 6 kutu bitirmiş ve bir daha hiç kepeklenme problemi yaşamamış, ben de her yolu denemişken ve çare bulamamışken neden olmasın dedim ve aldım. Artık doktorların verdiği Konazol ve Ketoral isimli şampuanlar da etki etmemeye başladı bu arada 🙁
Vichy Dercos serisi bir kaç şampuandan oluşuyor: Kuru saçlar, yağlı saçlar, normal saçlar ve hassas saç derisi için. Bir de dökülmelere karşı olan serileri var ama benim ilgimi çekmediği için araştırmadım. Saç dökülmesi probleminiz varsa aklınızda bulunsun, belki denemek istersiniz.

Toni&Guy-Moisturising Shine Spray

Merhabalar,
Bu aralar makyaja bir ara verdim, cilt bakımımı da bir rutine oturttum. Cilt bakımı ürünlerime yeni geçiş yaptığım için yorum da yapamıyorum, uzun vadeli etkilerini görmek lazım 🙂 O yüzden de elimde bol bol bulunan saç bakım ürünlerinden bahsedeyim istedim. Toni & Guy Sea Salt Spray zaten ilk göz ağrım, kullanmayı çok seviyorum 2-3 şişe bitirdim sanırım.
Yeni gözdem de yine Toni & Guy’dan Moisturising Shine Spray. Beni tanıyanlar ve blogumu okuyanlar bilir ama ben yine de belirteyim. Gür, kuru, kabaran ve dalgalı saçlara sahibim. Saçlarımda boya yok ama saç açıcı ile açtım ve turuncu tonlara indi hatta dikkatle bakan arada sarılar bile görebilir :))

Aussie- Miracle Hair Insurance Saç Bakım Spreyi

Merhabalar,
Bu ürünle tanışmam Watsons’ın Instagram hesabından sorduğu bir soruya cevap vermemle başladı, cevap verenlere Aussie-Miracle Hair Insurance adlı bu saç bakım spreyini yolladılar. Daha önce hiç Aussie denememiştim, kendisiyle ilk tanışmamız oldu.
 

Zayıf saçlar için bakım spreyi olduğunu iddia eden bir ürün ama benim zayıf olmayan saçlarıma bile pek etkisi olmadı belki de sebebi bu 🙂 Gür, kabaran, dalgalı ve kuru bir saç tipim var ayrıca belirteyim. Bu ürünün en büyük vaatlerinden biri saçların kolayca şekil alması ama ben o etkiyi göremedim ne yazık ki… Aslında o kadar işe yaramadı ki ben de şişede sadece su varmış gibi bir hisse kapıldım. Kısacası ürünü hiç sevemedim, hiç anlaşamadım. Belki de sebebi zayıf saçlar için olması, benim saçlarımı zapt edememiş olabilir sprey, kısa süreli kullandığım için bakım yapıp yapmaması hakkında da yorum yapamayacağım.
Bildiğimiz sprey formatında, fıs fıs kısmı arada takılıyor. Bir de tahminen doğaya çabuk karışması açısından yumuşak ve ince bir plastik kullanmışlar, bu özelliği hoşuma gitti. Tutmayı da kolaylaştırdı aslında 🙂
Üstüne pek laf söyleyeceğim bir ürün olmadı, bir daha Aussie de almam gibi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda genelde Aussie sevilen bir marka gibi geliyor bana ama 🙂
Sevgiler
BV

HC Hair Care OVEX Hızlı Saç Kurtarma ve Canlandırma Maskesi

Merhabalar,
Bugün yorumlayacağım ürün bloglarda okuyup en merak ettiğim ürün desem yalan olmaz çünkü herkes nerdeyse mucize gibi bahsetmişti. Ben de bunlardan dolayı beklentiyi yükselttim de yükselttim, öyle olunca da sıradan bir saç maskesinden öteye gitmedi. Kötü değil onu belirteyim ama çok çok mucize beklerseniz benim gibi üzülürsünüz. Normal bir saç maskesi 🙂

Novocrin Extrait Dora-Papatya Ekstreli Renk Açıcı Sprey

Merhabalar,
Daha önceden kullanmış olduğum şu saç açıcı spreyden bahsetmiştim. O bittikten sonra denemek adına bir de bu markadan alayım dedim. Yaklaşık 2 aydır aralıklarla kullanıyorum, o yüzden yorumlarını yapabilirim 🙂
Ben bu ürünü kullanmadan önce yukarıda da dediğim gibi bir kutu Pauline-Extra Blond bitirdim. Saçlarım uzun o yüzden bir şişe 3-4 ay gitti. Kısa saçlıysanız biraz daha uzun gidebilir.

Belirtmeyi unuttum: benim saçlarım bu arada bildiğiniz Türk kızı kahvesinden, öyle olunca sarışınlık beklemek aklımın ucundan geçmedi bile. Sizin de saçınız böyleyse bir kazan da bitirseniz sarıya ulaşamazsınız, bilginize 🙂 Bu ürün saçlarımı 2-3 ton açtı, güzel ve doğal bir ton yakaladım, aynaya baktığımda gördüğüm renk beni memnun etti özellikle güneş ışığında çok güzel duruyor. Yetinmeyip biraz daha açayım dedim ayrıca belirtmekte fayda var saçlar dipten aynı bildiğimiz kahverengi çıkınca dibiniz geliyor izlenimi oluyor, tek fena yanı o 🙂 Her şeye çare bulan bilim buna bulamadı. O yüzden farkı kapatmak için dibe de sürekli uygulamak lazım eğer hep açık tonlarda kalma kararındaysanız. Ben bir hafta sadece dibe bir hafta bütün saça yaparak tutturmaya çalışıyorum, pek bir sıkıntı olmuyor. Zaten saç uçlara doğru kendi de açıldığından biraz da böyle olunca doğal bir duruş yine elde edilmiş oluyor.
Kullanma talimatı da burada yazıyor ama ben bir hafta aralıklarla uyguladım, 2-3 gün gibi sıkı aralık tutup zarar vermek istemedim saçıma. Zarar demişken saçınızın bakımını her zaman olduğu gibi tutup aksatmazsanız çok yıpranacağını düşünmüyorum, benim saçlarım biraz kurudu onun dışında bir etki görmedim. Kurumayla birlikte elektriklenme ve kabarma arttı, onu da ekleyim. Sonuçta içinde hidrojen peroksit var, bunu da unutmamak lazım.
Doğal sarı veya açık kahverengi saçlara uygulanabilir diyor ama kahverengi saçta da kendi tonundan aşağılara açma oluyor. Ben denedim, gördüm 🙂 Saçlarınızın boyalı olmaması lazım ayrıca.

 

Burada da uyarılarımız 🙂 Gözlerle temas ettirmeyin, saç diplerinizde yara veya sivilce varsa uygulamayınız. Ben de bir ara seboreik dermatit oldu, hemen bıraktım mesela. Geçtikten sonra başladım açmaya 🙂

 

Bir de sorarsanız hangisi diye, ben bu ürünü Pauline- Extra Blond’dan daha çok sevdim. BBir daha alırsam yine Extrait Dora alırım kesinlikle.

 

Normalde drugstorelarda satılan bu ürünü ben internet sitesinden daha uyguna getirip aldım. Siz de seçenekleri değerlendirebilirsiniz indirim filan olursa.
Sevgiler
BV

Urban Care Ankara Lansmanı

Merhabalar,

Geçtiğimiz günlerde Selen Kozmetik tarafından Kavaklıdere Big Chefs’te gerçekleştirilen harika bir lansmana davetliydim.

Yves Rocher – Kepek Önleyici Şampuan

Merhabalar,
Yves Rocher’ın doğa ve sağlık dostu ürünlerine bayılan biri olarak şampuanlarını da severek kullanıyorum. Genelde saçlarıma bakım olsun diye onarıcı bakım serisini kullanırken Aysu bana kepek önleyici olan şampuanını almış, burada  🙂 Nasıl tatlı bir arkadaş ki şikayetlerimin bile farkında 😀 Ben mevsimsel geçişlerde ve stresli dönemlerde kepek oluşumuna meyilli bir saç yapısına sahibim, maalesef 🙁

Gratis- Extra Blond (Saç Açıcı Sprey)

Merhabalar,
Saçlarınızın rengini açmak isteyip de boyamaya kıyamıyor musunuz? İşte tam size göre bir ürün 🙂