Superdrug-Aloe Vera Çamur Maskesi

Herkese Merhaba 🙂
Kil maskesi kullanmayı seviyorsanız üstelik uygun fiyatlı ve etkili bir maske olsun diyorsanız doğru yerdesiniz.
Bir de içeriğinde aloe vera var ki yatıştırıcı etkisinden dolayı pek bi severim kendisini. Normalde kil maskesi yapmam, yapamam cildim hemencecik kızarır ve kaşınır. Sanırım alerjik etki gösteriyor olabilir ama kilin kendisinin verdiği geçici kızarıklık da olabilir. Bu maskede o kızarıklığı nedense hiç yaşamadım ben biraz aloe veraya da yordum ama bu maske ile birlikte kil maskelerine elim gider oldu ve cildim de reaksiyon vermedi. Bu maskeyi asıl sevme sebebim de bu aslında 🙂

Nasıl kullanıyorum derseniz ince bir katman halinde uyguluyorum ve kurumasına izin vermeden arada termal su sıkarak 15 dakika civarı bekletip bastırmadan yuvarlak hareketlerle temizliyorum, suyun da ılık olması işi kolaylaştırıyor. Ayrıca ardından hemen nemlendirici sürüyorum ki cildi azıcık kuruttuğu için germesin.
Yapısını içeriğindeki kilden dolayı çamur gibi beklerken kremsi buldum. Bu da uygulama kolaylığı ve temizleme rahatlığı sağladı.

 

İçeriği ahım şahım değil, dikkat edenlere duyurulur. Paraben var, ayrıca beni rahatsız etmese de parfüm var. Koku hassasiyetiniz var sevmeyebilirsiniz.
Şu aralar Roaccutane tedavisi gördüğüm için ara versemde haftalık kullanıma uygun, özellikle gençleri rahatlıkla kullanacağı bir ürün. Superdrug marka ürünler İngiltere menşeili ve sadece Watsons’larda satılıyor, fiyatı da 10TL civarında, belki biraz daha az.
Sevgiler
BV